Полезные статьи
3 октября 2019 г. – 07:51

ЧОМУ ЗАПОТІВАЮТЬ ВІКНА?

Чому запотівають вікна?

Чому запотівають вікна? Чому вікна "плачуть"? – Ці запити є найчастішими в осіннє міжсезоння та впевнено тримають перші позиції топ-запитів. Більше того, виявляється, що вікна можуть запотівати не тільки зсередини приміщення, а й зовні з вулиці, а цей феномен взагалі спантеличує власників сучасних металопластикових вікон. В яких випадках варто хвилюватися, а коли це звичайне фізичне явище, читайте далі.

 

Конденсат на склопакеті з боку вулиці

 

Вікна рясно вкриті конденсатом зовні - зазвичай подібне явище спостерігається зранку протягом декількох вологих днів восени та навесні (коли точка роси припадає на зовнішню поверхню стіни) на вікнах з високими теплоізоляційними властивостями. Достатньо сонцю прогріти поверхню склопакету, як конденсат зникає. В країнах Скандинавії, де подібний ефект можна спостерігати більшу частину року, використовують склопакети зі спеціальним гліцериновим покриттям, яке перешкоджає виникненню подібного ефекту.

 

Висновок: Такий конденсат створює лише тимчасові незручності, але свідчить про те, що у Вас справді «теплі» вікна.

 

Конденсат на склопакеті зсередини приміщення

 

В цьому випадку поява конденсату на вікні пов’язана одразу з трьома факторами – температурою та вологістю всередині приміщення і температурою на поверхні склопакету. На температуру і вологість в середині приміщення інколи вплинути буває важко, особливо в багатоквартирних будинках зі старою системою вентиляції, не розрахованою на герметичні металопластикові вікна. При заміні старих дерев’яних вікон на сучасні в таких будівлях вологість повітря одразу зростає, що зумовлює появу рясного конденсату. В таких випадках зазвичай рекомендують дотримуватись режиму провітрювання, встановлювати на вікна клапани припливної вентиляції.

 

А ось температура на поверхні склопакету залежить від характеристик самого склопакету. За ДБН В.2.6-31:2006 зі Зміною №1 від 01.07.2013, мінімальна температура на внутрішній поверхні світлопрозорих огороджувальних конструкцій житлових і громадських будинків при температурі зовнішнього повітря для І темп. зони – 22 ºС, повинна бути для коробок та штапиків, а також світлопрозорих зон, включаючи зони дистанційних рамок, не менше ніж +6 ºС. Досягти температури, вищої за зазначену в ДБН, можна тільки в склопакетах з енергозберігаючим напиленням та інертним газом.

 

До речі, перешкоджання доступу теплого повітря до внутрішньої поверхні склопакету через широке підвіконня та неправильне розташування опалювальних приборів або їх відсутність, також можуть спричинити появу конденсату на вікнах!

 

Висновок: враховуючи вказані фактори, для запобігання утворенню конденсату зсередини варто:

 

  • замовляти енергозберігаючі склопакети з характеристиками відповідно до Вашої температурної зони;
  • забезпечити доступ теплого повітря до внутрішньої поверхні склопакету;
  • дотримуватись режиму провітрювання або ж забезпечити оптимальне співвідношення температури/вологості у приміщенні.

 

Конденсат всередині склопакету

 

Це єдиний тип конденсату, який однозначно свідчить про наявність проблеми – причиною появи вологи всередині склопакету є його розгерметизація внаслідок недотримання технології виготовлення, пошкодження або неправильної експлуатації (мова йде про експлуатацію вікна в зимовий період в неопалювальних приміщеннях).

 

Висновок: склопакет потребує заміни.

 

Окна из немецкого
профиля Rehau

Проверенное качество!

Оставьте заявку сейчас
и получите скидку -25%

1721595600
До конца акции осталось: {d10}{d1} {h10}{h1} {m10}{m1} {s10}{s1} {dl} {hl} {ml} {sl}
ЧОМУ ЗАПОТІВАЮТЬ ВІКНА?от 100 грн
Конструкт-АЛКонструкт-АЛ